|
Do Dziwnówka wczasowicze przyjeżdżają głównie po to, aby zażywać słonecznych kąpieli. Największą jego atrakcją jest czyste morze oraz szeroka, piaszczysta plaża strzeżona. Na kąpielisko schodzi się po żelaznych schodkach, a dla osób niepełnosprawnych przygotowane są specjalne zejścia. Plażę zamyka pasmo niewysokich wydm, a na wschód od Dziwnówka znajdują się klify. Podczas sezonu dla milusińskich rozstawiane są dmuchane konstrukcje do skakania, oraz zjeżdżalnia wodna, z której każdy chętnie skorzysta, bez względu na wiek. Dla dzieci ogromną atrakcją jest wesołe miasteczko, rozstawione na placu koło ronda.
Po plażowaniu i kąpielach warto zorganizować sobie wycieczkę do pobliskich miejscowości. Dziwnówek posiada wspaniałe warunki do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej oraz sportów wodnych i wędkarstwa. Śmiało można wybrać się na rowerową eskapadę do Łukęcina, Pobierowa, Dziwnowa czy Kamienia Pomorskiego. Warto także przyjechać do Wrzosowa oglądając po drodze ładne widoki i wieś nad Zatoką Wrzosowską. W 1945 roku żołnierze l Armii Wojska Polskiego toczyli tu ciężkie walki z Niemcami, nacierając w kierunku Dziwnowa. We wsi znajduje się dworek oraz park podworski z ciekawymi drzewami. A dla tych, którzy zamiast roweru wolą własne nogi polecamy piesze szlaki turystyczne: Europejski Dalekobieżny Szlak Turystyczny E-9 (czerwony) biegnący wybrzeżem Atlantyku, Morza Północnego i Morza Bałtyckiego (od Pirenejów do Braniewa) oraz szlak niebieski od Dziwnówka do Pobierowa.
W Dziwnówku, nie ma zabytków, ponieważ kąpielisko powstało dopiero pod koniec XIX wieku. Ale są obiekty i miejsca, które warto zobaczyć. Jednym z nich jest charakterystyczna, niewielka latarnia, która stanowi sklep z pamiątkami, usytuowana przy skrzyżowaniu głównych ulic: Wolności i Kamieńskiej. Przy rozwidleniu dróg do Dziwnowa, Kamienia Pomorskiego i Pobierowa znajduje się pomnik z 1975 roku w formie kamiennej rzeźby, upamiętniający żołnierzy polskich. W 1945 roku stoczyli oni ciężki bój o Dziwnówek. Dziwnówek wraz z Międzywodziem to także odpowiednie miejsca dla miłośników architektury pensjonatowej z początku XX w. |